Gençlik Araştırmaları Dergisi Cilt: 8 • Özel Sayı (2020)

Yazar :

Kategori: Gençlik Araştırmaları Dergisi

Adı : Gençlik Araştırmaları Dergisi Cilt: 8 • Özel Sayı (2020)

Dil : Türkçe-İngilizce

Sayfa Sayısı : 127

İndir

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gençlik Araştırmaları Dergisi’nin ‘Dijital Dünyada Gençlik’ temalı özel sayısı yayımlandı.

Derginin bu sayısında, “Üniversite Gençliğinde İnternet Bağımlılığı ve Derslerde Siber Aylaklık Davranışları”, “Instagram Kullanan ve Kullanmayan Ergenlerde Beden Algısı ve Öz-yeterliğin İncelenmesi” ve “Türkiye’deki Çinli Öğrencilerin Kültürel, Sosyal ve Akademik Entegrasyon Süreçlerinde Dijital Platformların Yeri” gibi dijital dünya temalı çeşitli konulara ait makaleler yer alıyor.

Gençlik Araştırmaları Dergisi, özgün, bilimsel çalışmalar için mecra olmayı, gençlikle ilgili nitelikli tartışmalar üretmeyi ve Türkiye’de gençlere yönelik politikaların geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Gençlik Araştırmaları Dergisi’nin özel sayısına ve tüm sayılarına http://genclikarastirmalari.gsb.gov.tr  ve https://yayinlar.gsb.gov.tr/Kategori/30/genclik-arastirmalari-dergisi  İnternet adresleri üzerinden ulaşılabilir.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı