Gençlik Araştırmaları Dergisi Cilt: 10 • Sayı: 28 (2022)

Yazar :

Kategori: Gençlik Araştırmaları Dergisi

Adı : Gençlik Araştırmaları Dergisi Cilt: 10 • Sayı: 28 (2022)

Dil : Türkçe-İngilizce

Sayfa Sayısı : 158

İndir

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gençlik Araştırmaları Dergisi’nin 28. sayısı yayımlandı.

Derginin 28. sayısında, “Üniversite Öğrencilerinin Akıllı Telefon Bağımlılığının Rekreatif Faaliyetlere Katılım Davranışları Açısından İncelenmesi”, “11-12 Yaş Çocuklarda Görsel ve İşitsel Pas Antrenmanlarının Futbol Teknik Becerilerine Etkisi” ve “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları (BESYO) ve Spor Bilimleri Fakülteleri (SBF) Özel Yetenek Sınavlarının İncelenmesi ve Değerlendirilmesi” gibi çeşitli konulara ait makaleler yer alıyor.

Gençlik Araştırmaları Dergisi, özgün, bilimsel çalışmalar için mecra olmayı, gençlikle ilgili nitelikli tartışmalar üretmeyi ve Türkiye’de gençlere yönelik politikaların geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Gençlik Araştırmaları Dergisi’nin 28. sayısı ve tüm sayılarına http://genclikarastirmalari.gsb.gov.tr  ve https://yayinlar.gsb.gov.tr/Kategori/30/genclik-arastirmalari-dergisi  İnternet adresleri üzerinden ulaşılabilir.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı